Kultūrizglītības programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV viesojās Kuldīgā!

Kultūrizglītības programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV viesojās Kuldīgā!

15.maijā kultūrizglītības programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros 2.kursa viesmīlības pakalpojumu speciālisti viesojās Kuldīgā, kur iepazinās ar Dzīvā muzeja ”Senās Kuldīgas stāsts” ekspozīciju un vēsturisko Bangertu villu!

Ekskursijas mērķis bija iepazīt Latvijas vēsturi, īpaši Kuldīgas pilsētas vēsturi, tādējādi pilnveidojot zināšanas mācību priekšmetā –sociālās zinības un vēsture. 

Dzīvajā muzejā ‘’Senās Kuldīgas stāsts’’ izglītojamajiem bija iespēja gūt neticami reālistiskas sajūtas, kas tika panāktas ar skaņu efektiem, halogrammu un kustīgu leļļu palīdzību. Izglītojamie tika vesti ‘’ceļojumā’’, kurā tika iepazīstināti ar Kuldīgas pilsētas vesturi. Ceļojums sākās 1242. gadā, kas tiek uzskatīts par Kuldīgas dibināšanas gadu, iepazīstoties ar notikumiem, kam Kuldīga gājusi cauri – Livonijas konfederācijas laiku, Kurzemes un Zemgales hercogistes laikiem, īpaši pieskaroties hercoga Jēkaba valdīšanas laikam. Tāpat muzejā tika izdzīvots gan tumsonības, nabadzības un mēra laiks, gan bija iespēja nonākt varenajos Hercogistes laikos, kur varēja satikt pat pašu Hercogu Jēkabu Ketleru.

Vēsturiskajā Bangertu villā izglītojamajiem bija iespēja aizceļot 120 gadu senā pagātnē un ielūkoties turīga kuldīdznieka dzīvoklī, uzzināt par Kuldīgas pirmsākumiem un tās vēsturiskp attīstību, kā arī aplūkot muzeja krājuma priekšmetus – pagātnes notikumu lieciniekus. Tāpat izglītojamie iepazinās ar Ilonas Jahimovičas vēsturisko spogulīšu izstādi ‘’Otrā pusē’’, muzeja krājuma plakātu izstādi ‘’Plakāts- laikmeta liecinieks’’, kā arī izbaudīja krāšno skatu uz Ventas rumbu no muzeja balkona.

Izglītojamo atsauksmes:

  • Man visvairāk patika Dzīvais muzejs, kur varējām iepazīties ar Kuldīgas vēsturi un izbaudīt o, ko muzejs deva. Bangertu villa man patika tās dizains un iespēja uzdot dažādus jautājumus par Kuldīgas vēsturi. Tāpat patika apskatīt visas Bangertu villas istabas un ieskatīties kā dzīvoja tajos laikos.
  • Dzīvajā muzejā bija ļoti spocīgi un jautri. Patika stāstījums par Kuldīgas vēsturi un to, kā sodīja grēciniekus. Bangertu villā bija skaists dabas skats, interesanta spogulīšu izstāde un interesants kunga skapis, kur varēja aptaustīt tā laika spēļu kārtis.
  • Dzīvajā muzejā patika gan gides stāstījums, gan kustīgās lelles, gan kugis. Bangertu villa patika apskatīt visas telpas.
Vēsturiskā Bangertu villa!