Programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros viesojāmies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā!

Programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros viesojāmies Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā!

  • Post comments:0 Comments

28. aprīlī Kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros 1.kursa viesmīlības pakalpojuma speciālisti apmeklēja Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeju, kā arī piedalījās auduma apdrukas darbnīcā ‘’Madarošana’’. Muzeja apmeklējuma mērķis bija iepazīties ar starptautiski atzītā latviešu dizainera Germana Ermiča personālizstādi ‘’Plūstoši’’ un radošā veidā iepazīties ar vienu no galvenajām tekstilmākslas apdrukas tehnikām – sietspiedi.

Nodarbības ‘’Madarošana’’ ievadā skolēni izpētīja gleznotāja un lietišķās mākslas meistara Anša Cīruļa madarojumus un dažādus sietspiedes tehnikā sagatavotus apdrukātus darbu paraugus. Muzeja darbiniece, tekstilmāksliniece iepazīstināja izglītojamos ar dizaina veidošanās procesu no skices līdz apdrukātam audumam.

Izglītojamajiem bija nepieciešams no mājām paņemt gaišas krāsas apģērba vai auduma gabalu, lai būtu iespēja iesaistīties nodarbības praktiskajā daļā. Ikvienam bija iespēja izmēģināt sietspiedes tehniku, izmantojot sietus, kas veidoti pēc Latvijas vecmeistaru (Anša Cīruļa, Jūlija Straumes un Jūlija Medernieka) un jauno mākslinieku darbu motīviem. Katrs izglītojamais izvēlējās sev saistošāko motīvu un krāsu un atjaunoja savu apģērba gabalu.

Mācību ekskursijai noslēdzoties, skolēni atzina, ka muzeja apmeklējuma visinteresantākā bijusi tieši radošā daļa, kad ikviens varēja darboties pats un radīt sev dizaina apģērbu. Jauniešus aizrāva arī teorētiskā daļa, ka tika iepazīstināti ar sietspiedes pirmsākumiem, lielākajai daļai izglītojamo  tas bija kas jauns. Tāpat izglītojamie, paši apskatot muzeju un tā ekspozīciju, sacīja, ka viņus piesaistīja ar muzeja izskats un plašums – tas bija trīs stāvos un katrs stāvs bija interesantu krāsu piepildīts.

Atbildēt