Kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros DAVV izglītojamie apmeklēja Rīgas Motormuzeju!

Kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros DAVV izglītojamie apmeklēja Rīgas Motormuzeju!

Kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros 2.kursa viesmīlības pakalpojuma speciālisti apmeklēja Rīgas Motormuzeju un piedalījās tehniski radošā darbnīcā ‘’No kvēlspuldzes līdz elektroauto’’.

Muzeja apmeklējuma mērķis bija iepazīt muzeja ekspozīciju un seno spēkratu stāstus, pievēršot uzmanību būtiskākajām Latvijas un pasaules autobūves pērlēm.

Tehniski radošajā darbnīcā izglītojamie uzzināja, kas ir izcilais zinātnieks un izgudrotājs Tomass Alvs Edisons, iepazinās ar viņa slavenākajiem izgudrojumiem un to, kā tie ietekmējuši pasaules industriālo attīstību – sākot no gaismas iedegšanas ik mājā visā pasaulē līdz pat elektroautomobiļiem un to uzlādei Latvijā.

Nodarbības praktiskajā daļā izglītojamie paši iejutās Edisona lomā un izveidoja elektrisko spuldzīti, kā arī noskaidroja, kāpēc elektrību ražo ābols un citrons

Mācību ekskursijas laikā tika pilnveidotas vairāku mācību priekšmetu prasmes: fizikas, vēstures.

Izglītojamo atsauksmes par mācību ekskursiju:

Man ļoti patika ekskursija uz Rīgas Motormuzeju, īpaši radošā meistarklase. Uzzināju daudz ko jaunu un iemācījos kā var iegūt elektrību. (Evelīna)

Rīgas Motormuzejs bija aizraujošs un ar ļoti jaukiem un laipniem darbiniekiem, kuri mums pasniedza lekciju par Edisonu un viņa izgudrojumiem. (Melisa)

Ļoti patika eksperiments, iepriekš nezināju, ka ir iespējams iegūt elektrību no citrona. Arī pats muzejs bija interesants. Labprāt aizbrauktu uz turieni atkal. (Daniela)