Kultūrizglītības programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV viesojās Rīgas Porcelāna muzejā!

Kultūrizglītības programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV viesojās Rīgas Porcelāna muzejā!

22. novembrī kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros 1. kursa viesmīlības pakalpojumu speciālisti apmeklēja Rīgas Porcelāna muzeju, kur aizvadīja radošu Muzejpedagoģisko nodarbību ‘’Spēles ar kompozīciju’’.

Nodarbības mērķis bija iepazīstināt skolēnus ar kompozīcijas jēdzienu, kompozīcijas likumu daudzveidību un praktisko pielietojumu ikdienā un mākslā, kā arī, izmantojot jauniegūtās zināšanas un muzeja vizuālos izdales materiālus ar gleznu reprodukcijām vai ornamentiem, veidot sava izstrādājuma dizainu un apgleznot porcelāna izstrādājumu – trauku vai dekoratīvu priekšmetu, gūstot praktiskās iemaņas darbā ar virsglazūras porcelāna apgleznošanas krāsām.

Mācību priekšmetu programmas, kuras tiks pilnveidotas – tūrisma un viesmīlības pakalpojumu pamatprocesi, telpas un vides sagatavošana viesu uzņemšanai, literatūra.

Skolēnu atgriezeniskā saite iegūta diskutējot par nodarbības nozīmi mācību procesa pilnveidošanā.

Skolēnu atsauksmes –Visinteresantākais bija apgleznot krūzi, radoši darboties.  Patika, ka katrs varēja izvēlēties kompozīciju un kādā veidā gleznot uz porcelāna trauka.  Bija iespēja apskatīt porcelāna trauku izstādi.