Programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV apmeklēja Rīgas Modes muzeju un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju!

Programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV apmeklēja Rīgas Modes muzeju un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju!

  • Post comments:0 Comments

11.oktobrī kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros 1. un 3.kursa frizieri kopā ar pedagoģēm Inesi Sproģi un Birutu Gaili apmeklēja Rīgas Modes muzeju un Rīgas vēstures un kuģniecības muzeju.

Ekskursijas mērķis bija attīstīt kultūras un vēstures izpratnes kompetenci, paplašināt skolēnu  redzesloku.

    Rīgas Modes muzeja apmeklējuma laikā skolēniem bija iespēja uzzināt par modes tendencēm apģērbos, apavos, frizūrās, aksesuāros pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados. Varēja iepazīt gan tā laika futūristiskās tendences, gan etnoelementu izmantojumu hipiju ģērbšanās stilā. Skolēniem bija iespēja sarunā ar gidi spriest, secināt, kā sabiedrība, zinātnes un  tehnoloģiju attīstība ietekmē un maina modi, izvērtēt  jaunu sintētisko materiālu apģērbu ražošanā ieviešanas pozitīvās un negatīvās puses, padomāt par apģērbu ražošanas industrijas ietekmi uz vidi. Skolēni vēroja tā laika pasaulslavenu dizaineru darinātos tērpu, slavenu modes zīmolu aksesuārus, secināja, kas no tā laika modē atkal aktuāls. Izstādē bija skatāmi arī ļoti neparasti eksponāti-piemēram, no papīra darināta kleita vienreizējai lietošanai, kas tapusi Amerikā. Nelielā ekspozīcijas daļā varēja iepazīties ar pārmaiņām modē dažādos gadsimtos.

   Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejā gida pavadībā skolēni varēja gūt priekšstatu par Rīgas vēsturi, sākot ar pilsētas dibināšanu 1201. gadā un beidzot ar 20. gadsimta pirmo pusi, kā arī par kuģniecību Latvijas teritorijā no 10. gadsimta līdz mūsdienām. Varēja aplūkot unikālus eksponātus: rotas, darbarīkus, ieročus, apģērbus un mākslas darbus, dažādus interjera priekšmetus, gūt ieskatu par rīdzinieku dzīvi dažādos vēstures posmos.

Atbildēt