Programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros viesojāmies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Rīgas Modes muzejā!

Programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros viesojāmies Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā un Rīgas Modes muzejā!

  • Post comments:0 Comments

4.oktobrī kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros 2.kursa frizieres kopā ar pedagoģi Indru Sproģi apmeklēja Latvijas Nacionālo mākslas muzeju un Rīgas Modes muzeju, kur aizvadīja zīmēšanas nodarbību!

Mācību ekskursijas mērķis bija radīt interesi  par nacionālajām kultūrvērtībām, iepazīstināt ar dažādiem mākslas stiliem , pilnveidot zināšanas kulturaloģijā literatūrā, etiķetē, kā arī profesionālajos priekšmetos.Tāpat paplašināt izglītojamo redzesloku, iepazīstoties ar Latvijas valsts nacionālās kultūras lepnumu, Latvijas kultūrkanonā iekļauto.

Radošā un interaktīvā veidā, izmantojot muzeja krājumu un praktiskus uzdevumus, izglītojamās guva priekšstatu par nacionālajām kultūrvērtībām, pilnveidoja zināšanas kulturaloģijā, , literatūrā, etiķetē, kā arī profesionālajos priekšmetos

 Jaunietēm šis apmeklējums ir lieliska dāvana, kas dod iespēju paplašināt redzesloku, gūt pozitīvas emocijas, izjust mākslas un modes pasauli un iekļauties tajā. Iegūtās zināšanas un pieredze noderēs arī mācību procesā, īpaši kulturoloģijas, literatūras , dabaszinību  stundās, kā arī veidos izglītojamo estētisko redzējumu un kultūrizpratni.

Skolēnu atsauksmes:

  • Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā man īpaši patika izstāde Sandro Millers. Malkovičs, Malkovičs, Malkovičs: veltījums fotogrāfijas meistariem.
  • Latvijas Nacionālā mākslas muzeja interjers bija ļoti krāšņs un grezns.
  • Ļoti patika modes muzeja organizētā radošā nodarbība.
  • Modes muzeja biju pirmo reiz, esmu sajūsmā. Man ļoti patika.

Atbildēt