Mācību procesa organizēšana un testēšanas kārtība no 15.11.2021!

Mācību procesa organizēšana un testēšanas kārtība no 15.11.2021!

  • Post comments:0 Comments

Pamatojoties uz skolas direktora p.i. rīkojumu Nr.1.10/53 10.11.2021. Par mācību procesa organizēšanas kārtību, tiek noteikts, ka Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā mācību process klātienē tiks uzsākts no 2021.gada 22.novembra. No 2021.gada 15. novembra līdz 2021.gada 17.novembrim mācību process tiek nodrošināts attālināti.

Testēšana:

Lai turpinātu epidemioloģiski droša izglītības procesa īstenošanu klātienē, tiek uzsākta Covid-19 ātro antigēna paštestu izmatošana. 

Kā informē Veselības ministrija, lai izvērtētu iespēju pakāpeniski pilnībā pāriet uz paštestu izmantošanu skolās, sākotnēji plānots izmantot abas testēšanas metodes – reizi nedēļā veicot jau ierasto laboratorisko skrīninga testu, un izmantojot paštestus. Paštestus ir ērtāk lietot, tie ļauj daudz ātrāk uzzināt rezultātu, nav jādodas uz laboratoriju. Pozitīva paštesta gadījumā, tāpat kā līdz šim laboratoriskā skrīninga testēšanā, – būs jāveic apstiprinošs tests laboratorijā.

Testēšanas laiks un kārtība DAVV:

 1.testēšana-22.novembrī plkst. 8.30 klases stundas laikā (!!! Svarīgi atcerēties, ka paštestus veic arī vakcinētie un pārslimojušie (ja kopš inficēšanās ar Covid-19 pagājis vairāk par 6 nedēļām), gan nevakcinētie skolēni). 

 2.testēšana 25.novembrī plkst. 8.30 klases stundas laikā laboratoriskais skrīnings-pūla (kociņu) metode. (Šos testus neveic tiem skolēniem ,kuriem ir sadarbspējīgs serifikāts).

 2.testēšanas testa rezultāti būs derīgi arī interešu izglītības apmeklēšanai!

Ja izglītojamais ierodas dienesta viesnīcā 21.novembrī, antigēna paštests  tiek veikts tur (tādā gadījumā 22 .novembrī šis tests skolā vairs nav jāveic).

Ja 22. novembrī skolā veiktajam paštestam ir pozitīvs rezultāts, tad mājas karantīnu ievēro tikai skolēns, kuram ir pozitīvais testa rezultāts. Pārējie klases biedri turpina mācības klātienē, ja testēšana ir notikusi epidemioloģiski drošos apstākļos.

Ja izglītojamajam stājies spēkā sadarbspējīgs sertifikāts,ierodoties skolā, viņš to uzreiz uzrāda skolas māsai!

Video instrukcija par paštesta veikšanu: https://www.youtube.com/watch?v=NJ38k16Qbvs

 

Atbildēt