DAVV Karjeras diena 2020

DAVV Karjeras diena 2020

  • Post comments:0 Comments

Pavasaris ir laiks, kad uz beigām iet kārtējais mācību gads, kad izglītojamajiem, īpaši devīto klašu beidzējiem, jāsāk nopietni domāt par savu tālāko ceļu dzīvē.

5. martā Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā sadarbībā ar Dobeles Jaunatnes iniciatīvu un veselības centru notika karjeras diena. Šajā pasākumā piedalījās 9. klašu izglītojamie no astoņām Dobeles, Tērvetes un Auces novadu skolām.

Pēc reģistrēšanās visi devās uz karjeras dienas atklāšanu aktu zālē. Visus klātesošos uzrunāja Dobeles Novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns. Viņš uzsvēra, cik svarīgi ir katram izvēlēties pareizo ceļu dzīvē. DAVV direktors Romāns Griškevičs iepazīstināja ar iespējām, ko piedāvā šī skola gan profesionālajā, gan sporta un interešu izglītības jomā.  Interesanti bija vērot Rīgas Improvizācijas teātra aktieru atveidotās izglītojošā profesiju šarādes. Šādā veidā tika iepazīta arī profesija improvizācijas teātra aktieris.

Interaktīvās nodarbībās interesenti varēja iepazīties ar DAVV apgūstamajām profesijām.

Profesiju konditors pārstāvēja skolotāja Teresa Djomina un otrā kursa ēdināšanas pakalpojumu servisa izglītojamie. Viņi mācīja  gatavot smilšu mīklu, no kuras tapa gardi cepumi un riekstiņi. Savukārt no rauga mīklas tika veidoti un cepti pīrādziņi.

Pavāra profesijas noslēpumos interesentus ievadīja skolotāja Iveta Čerpinska un pirmā kursa izglītojamie- topošie pavāri. Viņi pārsteidza ar daudzveidīgām uzkodām, gatavotām no dārzeņiem.

Skolotāja Ieva Grīnberga un trešā kursa viesmīlības pakalpojumu servisa audzēknes iepazīstināja ar  bārmeņa profesiju. Tika jaukti kokteiļi, uzzināti pareizie nosaukumi dažādiem šķīvjiem un glāzēm, noformēti galda klājumi.

Skolotāja Dzintra Āmare un otrā kursa viesmīlības pakalpojumu servisa izglītojamās deva ieskatu viesmīļa profesijā. Ikviens varēja pārliecināties, cik vienkārša un reizē sarežģīta ir salvešu locīšana.

Topošās frizieres kopā ar savām skolotājām Aivu Vītolu un Brigitu Gaili klātesošos iepazīstināja ar tādām profesijām kā frizieris un vizāžists. Dažādi matu sakārtojumi, dekoratīvās kosmētikas lietošanas noslēpumi- ļauties tiem ir kā aizraujošs piedzīvojums.

Skolotājs Nikolajs Koļaņikovs kopā ar otrā un trešā kursa izglītojamajiem vadīja nodarbību visiem, kurus interesēja profesija datortehniķis. Nodarbības tēma – automātiskā temperatūras sensora izmantošana arduino programmēšanā.

Puišus vienmēr ir interesējuši automobiļi, tādēļ arī karjeras dienā automehāniķa profesija guva popularitāti. Riepu montēšanu, diagnostiku- to visu devītklasnieki  varēja pamēģināt DAVV automehāniķu laboratorijā, skolotājam Dainim Sproģim un DAVV izglītojamajiem piepalīdzot.

Aizraujošs skats pavērās skolas trešajā stāvā, kur tika prezentētas tādas profesijas kā policists un kriminālistikas speciālists. Šeit bija ieradies kinologs kopā ar suni. Interesanti bija vērot, ko gan visu prot apmācīts suns, kā šāds dzīvnieks spēj palīdzēt policista darbā. Savukārt kriminālistikas speciālists mācīja izpētīt nozieguma vietu- noņemt pirkstu nospiedumus un veikt citus izmeklēšanai svarīgus pasākumus.

No Zaļeniekiem pie mums bija ieradušies viesi, kuri iepazīstināja ar profesiju restaurators. Arī šajā nodarbībā interesentu netrūka.

Novēlam visiem veiksmīgi atrast savu īsto aicinājumu dzīvē un atgādinām, ka ikviens pašreizējais devītklasnieks rudenī būs laipni aicināts mācīties Dobeles Amatniecības un vispārizglītojošajā vidusskolā.

Gaidām visus septembrī!

Atbildēt