Kultūrizglītības programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV apmeklēja Livonijas ordeņa pili Ventspilī un Zinātnes centru ”VIZIUM”!

Kultūrizglītības programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros DAVV apmeklēja Livonijas ordeņa pili Ventspilī un Zinātnes centru ”VIZIUM”!

27.oktobrī kultūrizglītības programmas ‘’Latvijas skolas soma’’ ietvaros 2.kursa pavāri un automehāniķi apmeklēja Livonijas ordeņa pili Ventspilī un Zinātnes centru ‘’VIZIUM’’.

Ekskursija mērķis bija aplūkot vienu no Livonijas ordeņa pils ir vecākajiem viduslaiku cietokšņiem Latvijā. Veidot izpratni par vēstures notikumiem. Iepazīt Latvijas kultūras vērtības. Veicināt izglītojamo  interesi pret zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātni un matemātiku. Radoša darbošanās “3D mākslas  darbnīca”. 

Ekskursijas laikā izglītojamie ieguva priekšstatu par 13.–16. gs  arhitektūru, par vienu no Latvijas vecāko cietoksni. Apskatīja muzeja ekspozīciju, kas veltīta pils, pilsētas, ostas un Ventspils novada vēsturei, un digitālo ekspozīciju “Dzīvā vēsture”.

Izglītojamo atsauksmes:

Tiešām bija ļoti interesanti. Man ļoti patika it īpaši VIZIUM. Paldies.(Linards)

Livonijas ordeņa pils bija ļoti interesanta, gids ļoti labi pastāstija par pils vēsturi. VIZIUMā bija diezgan interesanti, it īpaši 3D dizains pie datoriem. (Kristers)

Mēs radošajā darbnīcā datoros taisījām mājas, dzīvokļa skici. Mēs uztaisījām māju ar istabām, iekārtojām katru istabu. Katrā istabā salikām mēbeles, dekorus, gleznas. Man patika un bija interesanta ekskursija. (Kristians)

Radoša darbnīca bija interesanta un kas iepriekš nedarīts, kas jauns. Tajā mēs caur noteiktu mājaslapu datoros veidojām savu māju, gan no iekšas gan āras. Veidojam formas, likām durvis, logus, attiecigam istabam mebeles un iekārtas. Krāsojam sienas, klājam paklājus. Ārpuse likam apzaļojumus, un dzīvniekus. Mana mīļāka daļa bija dinozauri!(Annija)